Przejdź do treści

Moduł I

Kompleksowe badanie stomatologiczne, szyny

NOWY TERMIN NA ROK 2024!
23-24 marca 2024

Opis kursu

Wiemy, że podstawą każdego planu leczenia jest kompleksowe, rzetelne i prawidłowe badanie. Jest to również klucz pozwalający na uniknięcie niepowodzeń i mądre zarządzanie oczekiwaniami pacjentów.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla każdego lekarza dentysty, który:

 • wie, że dobra, estetyczna i kompletna stomatologia zaczyna się od zrozumienia okluzji oraz funkcji narządu żucia,
 • chce poznać kompleksowy model leczenia skoncentrowanego na pacjencie,
 • chce stosować leczenie gwarantujący długoterminowy sukces terapeutyczny,
 • chce prowadzić leczenie zarówno prostych, jak i skomplikowanych przypadków i nie odsyłać swoich Pacjentów do innych gabinetów.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

 • jak skutecznie zebrać wywiad
 • 6 kluczowych elementów niezbędnych podczas kompleksowego badania: Zęby – Funkcja – Przyzębie – Nowotwory – Drogi oddechowe – Estetyka
 • wykonywać fotografię stomatologiczną, która ułatwi zaangażowanie pacjenta i planowanie leczenia (każdy uczestnik wykona serię specjalistycznych zdjęć fotograficznych, potrzebnych do procesu planowania leczenia,
 • jak znaleźć i zarejestrować stabilną pozycję wyrostka kłykciowego (relacja centryczna). Każdy uczestnik nauczy się to wykonywać oraz rejestrować za pomocą skanera wewnątrz ustnego,
 • jak i kiedy tworzyć modele analogowe i cyfrowe
 • jak prawidłowo komunikować się z pacjentem
 • ustalać, czy pacjent jest pacjentem „biologicznym” (wymagającym jedynie leczenia podstawowych schorzeń stomatologicznych, czy „kompleksowym” (wymagającym zaawansowanego leczenia stomatologicznego)
 • podstaw projektowania uśmiechu i sposobów wykorzystania technologii cyfrowej, aby w prosty sposób, zobrazować pacjentowi możliwości leczenia
 • mocy narzędzia Additive Mockup Smile (ADDm©)
 • którą szynę należy stosować w jakiej sytuacji
 • sposobów wykonania, dopasowania i regulacji szyny typu midpoint oraz szyny całkowitej

Aby wzmocnić efekt nauki, uczestnicy otrzymają zadanie, które trzeba będzie wykonać przed rozpoczęciem kolejnego modułu.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA

materiały szkoleniowe, skrypt w języku polskim

lunche, przerwy kawowe, przekąski

certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia

darmowe webinary tematyczne

punkty edukacyjne

Zapisz się już teraz

CENA
od 20 czerwca 2023

10 500 zł

CENA
od 20 stycznia 2024

11 500 zł

 

Zapisz się na cały cykl kursów
i zaoszczędź 2500 zł
Cena przy zakupie 3 modułów:
29 000 PLN

Najczęściej zadawane pytania

Czy, aby uczestniczyć w kursie, muszę umieć obsługiwać aparat fotograficzny lub mieć dodatkowe programy?

Nie musisz mieć żadnego oprogramowania ani aparatu, aby rozpocząć szkolenie. Dobrze, jeżeli masz aparat fotograficzny, ale uczymy także, jak przy użyciu aparatu w telefonie wykonać zdjęcia potrzebne do przygotowania planu leczenia.

Czy stomatolog, który nie posiada skanera, będzie w stanie wdrożyć zdobytą wiedzę, czy jest to element niezbędny?

Nie musisz mieć skanera, aby wykorzystać zdobyta wiedzę. Możesz pobierać wyciski i rejestrować zgryz oraz wysłać analogowy model do laboratorium, aby technik przygotował wersję cyfrową.

Co powinien wiedzieć lekarz stomatolog przed rozpoczęciem kursu? Czy może to być student, czy lekarz bez większego doświadczenia (bezpośrednio po studiach)?

Kurs zbudowaliśmy w taki sposób, żeby każdy mógł z niego skorzystać. Jeżeli Uczestnicy kursu są doświadczeni, w trakcie swojej pracy przeżyli już niepowodzenia związane z leczeniem, to nasz kurs pomoże im nauczyć się, jak rozwiązywać te problemy. Jeżeli z kolei Uczestnicy są mniej doświadczeni lub niedoświadczeni — kurs pomoże zapobiec ich niepowodzeniom.

Jakie procedury analogowe zostały zastąpione cyfrowymi? Czy jeżeli pracuję analogowo będę mogła/mógł wykorzystać wiedzę po ukończeniu kursu?

Wszystko jest możliwe do wykonania cyfrowo, ale odniesiemy się także do pracy analogowej — zadbamy o to, aby każdy uczestnik wyniósł jak najwięcej wiedzy i praktycznych rozwiązań dla swojego gabinetu.

Masz pytania?

Zadzwoń +48 508 561 070 lub napisz do nas biuro@akademiadawsona.pl